Найбрудніші річки України

05.09.2013

Найбрудніші річки України

Река
Українські вчені назвали найбрудніші річки України . Сіверський Донець , Дністер , Сула , Західний Буг і Кальміус . Вода в цих водоймах містить сільгоспдобрива , каналізаційні та промислові стоки і інші домішки. 

Дністер є великою водною артерією - річка розтягнулася майже на триста кілометрів. У межах басейну річки проживає близько 10 мільйонів чоловік. Крім того , на берегах розташовано безліч заводів , комбінатів і промислових центрів. Підприємства , якщо й мають очисні споруди , які залишилися у спадок з часів Радянського Союзу, тобто старі і погано функціонуючі . А саме вода з Дністра потрапляє в крани багатьох українців . 

Все більш забрудненим стає і Західний Буг. Річка є однією з найбільших водних артерій. При цьому каналізаційні стоки деяких міст потрапляють у воду Західного Бугу. У цю річку щорічно скидаються 400 тисяч кубів каналізаційних стоків. Однак екологи б'ють тривогу і з іншого приводу - через брудну воду в Україні може в будь-який момент спалахнути епідемія гепатиту або холери. Під час купання в річках можна легко підхопити всілякі грибкові захворювання. Крім того , тривале вживання такої води в якості питної навіть після очищення на водоканалах може призвести до ураження центральної нервової та серцево - судинної систем , а також кишково - шлункового тракту. 

До відома : 100- кілометрова річка Боржава в Закарпатській області , яка належить до басейну Дунаю , відома на весь світ. Річка претендує на перші місця в рейтингу наігрязнейшіх річок планети. Її дно давно вже покрито півметровим шаром пластикових пляшок. Більше того , сміття так багато , що по ньому запросто можна перейти з одного берега на інший. 

За інформацією українських ЗМІ